تصفیه آب مرکزی ساختمان

سیستم تصفیه آب کل ساختمان ( مرکزی )

 

سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی

سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی برای تصفیه آب در ورودی ساختمان تعبیه می شود و این دستگاه تصفیه آب
بسیار کم حجم و کم هزینه است و شما براحتی میتوانید بمدت طولانی از آن استفاده نمایید .
این سیستم به دو صورت می باشد که ما در ادامه به توضیح هر کدام از آنها میپردازیم

سیستم اول :

این سیستم تصفیه آب متشکل از ۳ عدد فیلتر جامبو هر کدام با ارتفاع ۸۰ و قطر ۲۵ سانتی متر است که بصورت موازی کنار همدیگیر قرار میگیرند. روش تصفیه این مدل از سیستم تصفیه آب کل ساختمان ( مرکزی ) بصورت فیلتراسیون است. موادی که این فیلترها حذف میکنند عبارتند از شن و ماسه، گل و لای، لجن، کلر، طعم و بوی بد آب که اصطلاحا به این روش فیلتراسیون گفته می شود . از این روش بیشتر برای آب هاییکه آلودگی زیادی ندارند استفاده میکنند.

توجه:

قبل از انتخاب هر گونه دستگاه یا سیستم تصفیه آب برای ورودی ساختمان حتما یک نمونه از آب محل را برای ما ارسال کنید تا ما پس از آزمایش آب ، شما را برای انتخاب یک دستگاه تصفیه آب مناسب راهنمایی نماییم .

تصویر زیر نشان دهنده سیستم اول بصورت فیلتراسیون می باشد:

فیلتر جامبو پیش تصفیه آب

فیلتر جامبو پیش تصفیه آب

تصویر زیر فیلترهای جامبو :
اسامی فنی فیلترهای جامبو به ترتیب از سمت راست به چپ:
PP 5 MIC 20 INCH
CTO CARBON BLACK 20 INCH
UDF CARBON 20 INCH

فیلتر پیش تصفیه جامبو

فیلتر پیش تصفیه جامبو

سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی

تعریف و کارآیی و زمان تعویض فیلترهای فوق :
PP 5 MIC 20 INCH : این فیلتر از الیاف طبیعی ساخته شده و دقت آن ۵ میکرون است، مدل ۱ میکرون آن نیز موجود است، منظور از ۵ میکرون یا ۱ میکرون آن است که این فیلتر آلودگی های معلق در آب تا دقت ۵ یا ۱ میکرون را گرفته و در خود نگه می دارد و اجازه خروج به آنها نمیدهد. این فیلتر کاملا سفید رنگ است و به مرور زمان رنگ آن به زرد، نارنجی، قهوه ای و سیاه تبدیل میشود. زمان تعویض این فیلتر بستگی به مقدار مصرف و تغییر رنگ آن دارد، بهترین روش برای تعیین زمان تعویض این فیلتر اطلاع از سختی آب بر حس PPM دارد، همچنین میتوانید بصورت دوره ای و آزمون و خطا هر هفته یا سه هفته یکبار از آن بازدید بعمل آورید .

CTO CARBON BLACK 20 INCH : از این فیلتر برای گرفتن کلر از آب و همچنین بهبود طعم و مزه آب استفاده میکنند. داخل این فیلتر از کربن بدست آمده از پوست نارگیل است که کاملا طبیعی و استاندارد است، در برخی از مدل های تقلبی بجای کربن پوست نارگیل از کربن ذعال سنگ که غیر طبیعی است استفاده میکنند.
زمان تعویض این فیلتر بستگی به مصرف از ۶ الی ۱۲ ماه می باشد .

UDF CARBON 20 INCH : این فیلتر نیز همانند فیلتر بالا CTO عمل میکند، بعنوان مکمل استفاده می شود و نیز آلودگی های شیمیایی آلی را نیز از بین میبرد، جنس داخل این فیتر نیز از کربن پوست نارگیل می باشد و زمان تعویض آن بین ۶ الی ۱۲ ماه می باشد.

فیلتر ضد عفونی کننده آب Ultraviolet :

برای ضد عفونی و میکروب زدایی آب نیز میتوانید از فیلتر اشعه ماوراء بنفش یا Ultraviolet که اصطلاحا به آن u.v گفته می شود استفاده کنید. این فیلتر به آسانی به قسمت بالایی فیلترهای جامبو یا روی دیوار نصب می شود. فیلتر uv کاربردهای زیادی در صنعت آب دارد و نیز تاثیر زیادی در ازبین بردن میکروب ها و باکتریهای خطرناک موجود در آب های آشامیدنی دارد. استفاده از این فیلتر uv در حال افزایش است.

ضد عفونی و میکروب زدایی آب

ضد عفونی و میکروب زدایی آب

این فیلتر uv یا ضد عفونی آب از سه قسمت اصلی تشکیل شده است،
قسمت اول محفظه فولادی که شامل ورودی و خروجی آب است، قسمت دوم لامپ و قسمت سوم آدابتور .
آدابتور این دستگاه برق ۲۲۰ شهری را به ۲۴ , ۳۶ و بالاتر ( بستگی به بزرگی و کوچکی لامپ ) تبدیل میکند. نوری که از این لامپ ساطح می شود هنگام برخورد با آب تمام باکتری ها ، ویروس ها، انگل ها را از بین میبرد. آب را ضد عفونی، استریل و میکروب زدایی میکند. زمان تعویض این فیلتر به این صورت است که هر زمان که لامپ بسوزد باید فقط نسبت به تعویض لامپ اقدام کنید. نیازی به تعویض کل دستگاه نیست .

سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی

سیستم دوم:

به این سیستم اصطلاحا اسمز مکعوس یا R.O گفته می شود، در ابتدا باید بگوییم که هزینه راه اندازی این سیستم گرانتر از سیستم اول که بصورت فیلتراسیون و لامپ UV یا میکروب زدایی بود است. بعنوان مثال برای یک مجتمع مسکونی که به حداقل روزانه ۳/۵۰۰ الی ۵/۰۰۰ لیتر آب کاملا تصفیه شده نیاز دارد ( در حد آب معدنی و بهتر از آن ) باید بین ۸ الی ۱۰ میلیون تومان هزینه کرد. این در حالیست که برای راه اندازی سیستم اول که در بالا به آن کاملا اشاره کردیم حداقل ۱ و حداکثر ۲ میلیون تومان هزینه نیاز دارد.

نکات مهم در تهیه سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که فرق بین
این دو سیستم چیست و کدام بهتر و کامل تر است؟
سیستم اول بصورت فیلتراسیون است و سیستم دوم از سیستم اسمز مکعوس استفاده شده است،

آلودگی هایی مانند نیترات، نیتریت، سموم کشاورزی، شوری آب و شیرین کردن آن فقط بوسیله سیستم دوم که اسمز معکوس است انجام می شود و سیستم اول این قابلیت را ندارد.

سیستم دوم که بصورت تصفیه آب اسمز معکوس است کاملترین سیستم تصفیه آب در دنیا است،
اگر چه هزینه راه اندازی آن گران است ولی با وجود این سیستم دیگر نگران هیچگونه آلودگی در آب نباشید.
آب خارج شده از این دستگاه بحدی تمیز و سالم است که حتی با ارسال نمونه آب به هر آزمایشگاه احتمال وجود آلودگی در آن صفر خواهد بود.

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
شما بصورت تلفنی و یا با تکمیل فرم مربوطه در قسمت ” تماس با ما ” میتوانید سوالات خود را مطرح کنید .

 

درباره tehranab

2 پاسخ به سیستم تصفیه کل ساختمان
  1. حدود قیمت سیستم اول چقدر است؟ برای یک ساختمان ۶ طبقه با ۲۴ واحد، کدام سیستم را پیشنهاد می‌کنید؟

    با تشکر
    دیبا عمیقی، کارشناس شرکت مهندسی شاران صنعت


[بالا]

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲اردیبهشت ۱۳۹۶
دستگاه تولید آب مقطر آزمایشگاهی

دستگاه تولید آب مقطر آزمایشگاهی دستگاه تولید آب مقطر آزمایشگاهی برای مصارف آزمایشگاهی با دقت بالا استفاده می شود. این سیستم تصفیه آب آزمایشگاهی دارای دقت بسیار بالایی بوده و صرفا برای مصارف آزمایشگاهی طراحی و تولید میگردد. تمام قطعات بکار رفته در این دستگاه تصفیه آب آزمایشگاهی کاملا استریل بوده و قبل از ارسال […]

۲۲اردیبهشت ۱۳۹۶

آب فوق خالص

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ متفرقه 0 دیدگاه
آب فوق خالص خالص تر از آب مقطر

آب فوق خالص خالص تر از آب مقطر – دستگاه تصفیه آب صنعتی آب فوق خالص خالص تر از آب مقطر – دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش الکترو دیالیز که دارای دو قطب آند و کاتد می باشد و بوسیله جریان برق کنترل و احیاء میگردد بدست می آید. استفاده از سیستم یا دستگاه […]

۲۲اردیبهشت ۱۳۹۶
سختی گیر آب به روش رزین و الکترو مغناطیس

سختی گیر آب به روش رزین و الکترو مغناطیس Electromagnet سختی گیر آب به روش رزین و الکترو مغناطیس Electromagnet برای تاسیسات موتورخانه، بویلر Boiler و کولینگ تاور Cooling tower استفاده می شود و کاربردهای زیادی در صنعت تصفیه آب دارد این سختی گیر الکترومغناطیس به روش جریان برق کار میکند، تعریف سختی گیر الکترمغناطیس […]

۲۲اردیبهشت ۱۳۹۶
سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی

  سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی سیستم تصفیه آب کل ساختمان مرکزی برای تصفیه آب در ورودی ساختمان تعبیه می شود و این دستگاه تصفیه آب بسیار کم حجم و کم هزینه است و شما براحتی میتوانید بمدت طولانی از آن استفاده نمایید . این سیستم به دو صورت می باشد که ما در […]